Lepsze wsparcie dla przesyłania obrazków i zarządzania kontem

Tym razem skupiłem się na poprawie jakości kodu, co przyniosło poprawki drobnych błędów oraz opisane niżej ulepszenia.

Naprawiłem odbieranie przesyłanych obrazków, które przestało działać po zmianach w API nowego libpurple. Poza tym jest jeszcze jeden problem związany z API: wysyłane obrazki nie wyświetlają się w oknie rozmowy. Nie dotyczy on jednak wtyczki protokołu Gadu-Gadu, a samego komunikatora Pidgin.

Dodana została nowa funkcja: powiadomienia o statusie wysyłania obrazków.

Funkcja rejestracji nowego konta została naprawiona i zyskała na wygodzie użytkowania. Nieprawidłowo wypełniony formularz pozwala na poprawienie błędnie wypełnionego pola, zamiast kasowania wszystkich wprowadzonych danych.

Okno zmiany hasła zostało także przepisane i odświeżone.

Obydwa powyższe zyskały na użyteczności poprzez wprowadzenie nowej obsługi zapytań http. Teraz przy długo wykonujących się operacjach wyświetla się okienko informacyjne wraz z przyciskiem anulowania.

Były także poprawki w interfejsie użytkownika (nie związane bezpośrednio z protokołem). Najważniejsza z nich to lepsza obsługa protokołów z automatycznie przydzielanymi przy rejestracji identyfikatorami.

W tej chwili wciąż pracuję nad wsparciem dla proxy (dyskusja trwa, pojawiła się początkowa implementacja), sprawdzaniem poprawności nazw użytkowników (także na etapie dyskusji) oraz poprawy wsparcia dla awatarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.