Nowa funkcja: synchronizacja listy kontaktów

Ostatnio pracowałem nad nową funkcją: synchronizacją listy kontaktów (#9463). Sieć Gadu-Gadu wspiera ją już od jakiegoś czasu – działa to podobnie, jak w protokole xmpp. Zmiany były dość rozległe, więc nie wszystko może na razie działać idealnie. W związku z tym, przydał by się ktoś, kto by pomógł to testować (w tej chwili da się uruchomić ten kod tylko na systemie Linux). Możecie pytać mnie bezpośrednio o źródła do kompilacji, lub samemu pobrać je bezpośrednio z repozytorium. Jednak przez następny tydzień mogę mieć utrudniony dostęp do internetu, więc ta druga opcja może być rozsądniejsza.

Obsługa awatarów dla kontaktów została napisana całkowicie od nowa. Teraz dużo mniej obciąża połączenie internetowe i nie przywiesza interfejsu użytkownika. Natychmiastowa ich aktualizacja znowu działa (#13739). Zmniejszenie obciążenia sieci poprawi również problem z zawieszaniem się programu pod systemami ze środowiskiem gnome, np. Ubuntu (#14305).

Doszła jeszcze jedna nowa funkcja: sprawdzanie poprawności nazw użytkowników (#14649). Zmiany dotyczyły tylko libpurple i Pidgina, ale wtyczka Gadu-Gadu też na tym skorzysta. Teraz użytkownik nie ma już możliwości wprowadzenia nieprawidłowego (np. zawierającego litery, lub po prostu ze spacją przed lub po) numeru gg w formularzu dodawania nowego konta lub dodawania nowego kontaktu.

W tej chwili pracuję nad:

  • dodaniem możliwości sprawdzania poprawności wprowadzonych danych w formularzach wygenerowanych przez Request API (dotyczy to np. okna tworzenia nowego konta gg lub zmiany hasła);
  • informowaniu użytkownika o statusie dostarczania wiadomości (zmiana dopiero zaproponowana);
  • zmianie mylącej etykiety „Nazwa użytkownika” na „Numer GG” dla protokołu Gadu-Gadu (dyskusja niestety stanęła);
  • wsparcie dla proxy (tutaj także dyskusja stanęła).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.